Jak čistit vyplachovatelnou a nevyplachovatelnou hadici?

TOTO JE DŮLEŽITÉ: NIKDY NEKUŘTE Z MOKRÉ HADICE, VDECHOVALI BYSTE AJ KAPIČKY VODY SMÍŠENÉ S KOUŘEM KTERÉ JSOU PRO VAŠE PLÍCE MNOHEM NEBEZPEČNĚJŠÍ JAK DÝM SAMOTNÝ.

V dnešní době je obrovská nabídka hadic do vodních dýmek. Všechny z nich by se měli promývat - čistit vodou, případně s nějakým mycím prostředkem. Voda z nich odstraňuje přichycené nečistoty a pachy. Rozdíl mezi hadicemi je pouze v tom, jak často hadici čistíme. Ty které jsou vyplachovateľné mohou být čištěny pokud chcete po každém použití a ty které vyplachovateňné nejsou by se měly čistit jen velmi ojediněle, když to už uznáte za vhodné.

Vyplachovatelné hadice - jejich vnitřek tvořený PVC nebo silikon, tedy premývateľný materiál - jsou to hadice značky Nammor, Narbish, Kaya, Boost, Pro Gryp atd.

Nevyplachovatelné hadice - uvnitř je drát - po promytí dříve či později začne korodovat a hadice se stane nepoužitelnou - Dutch, Sufi, hadice k dýmky Aladin a Topmark, Hurricane, Kobra atd.

I novou hadici je do dobré před prvním použitím propláchnout, nevyplachovatelnou hadici minimálně několikrát silně profouknout (často se v nich nacházejí drobné výrobní nečistoty a prach).

Postup čištění je znázorněn na obrázku níže:

Čistitelní hadice

Je nutné ještě říci, že i ty nejlepší vyplachovateľné hadice začnou časem, o rok až dva (záleží na intenzitě používání) "ghostovat" - tzn. i po promytí se v nich drží chuť předchozího tabáku. V takovém případě je pro vylepšení požitku s kouření nutná výměna za novou hadici.